Ukruszenie zęba a leczenie kanałowe

Dzień dobry. Nagryzając orzecha ukruszył mi się kawałek zęba i powstała dziura (dolna prawa piątka). Występują umiarkowane dolegliwości bólowe. Stomatolog podczas wizyty zalecił leczenie kanałowe. Nie podjąłem się go, ponieważ chciałbym poznać inne opinie. Czy jest metoda wyleczyć go mniej inwazyjnie?

To zależy od tego jak głęboki jest ubytek,decyzję co do leczenia endodontycznego podejmuje się na podstawie zdjęcia RTG lub w trakcie oczyszczania ubytku. Pana przypadek prawdopodobnie wskazuje na obecność znacznego ubytku próchniczego sięgającego do komory zęba.