Umocowanie zamków w przypadku zgryzu głębokiego

Witam, mam pytanie do lekarza ortodonty. Jak powinno się przyklejać zamki w przypadku zgryzu głębokiego? Wydaje mi się, że na przednich zębach moje przyklejone są zbyt blisko dziąseł. Jaki efekt to spowoduje? Dodam, że nie mam krótkich zębów.

Umiejscowienie zamków jest uzależnione od wielu elementów - wzajemnego układu szczęki i żuchwy, głębokości zgryzu, ewentualnych zaburzeń czynnościowych zgryzu, widoczności zębów przy uśmiechu itd. W zgryzie głębokim często wykonuje się specjalne nadbudowy podnoszące zgryz. Bez znajomości wszystkich elementów szalenie trudno skomentować Pana przypadek. Pozdrawiam