Usuwanie ósemki a ograniczenie w szerokim otwieraniu szczęki

Witam, 2 tyg temu miałem usuwaną prawą dolną ósemkę. Wczoraj miałem ściągane szwy. Miałem nacinane dziąsło i błonę śluzową wzdłuż siódemki. Pod siódemka miałem zakładane szwy. Po ich ściągnięciu wczoraj czułem lekkie ograniczenie przy szerokim otwieraniu szczęki. Dzisiaj jest lepiej. Również ta strona jest mniej wyżłobiona i bardziej naciągnięta niż lewa. Nawet przejeżdżając językiem czuje mniej miejsca niż z drugiej strony. Czy szwy były źle założone? Czy może to mieć wpływ na kształt twarzy?

Witam,
Często ,żeby prawidłowo zaszyć dziurę w dziąśle po usunięciu zęba ,należy przesunąć (naciągnąć) dziąsło. Po gojeniu może spowodować to zmianę układu błony śluzowej po tej stronie , jednak nie ma to zupełnie wpływu na kształt twarzy.
Jeżeli będzie to przeszkadzało , to po kilku miesiącach można zrobić dość prosty zabieg pogłębiebia przedsionka i wszytko powinno wrócić do normy.
Pozdrawiam.