Chirurgiczne usuwanie ósemek

Witam, wyszły mi górne ósemki, ale nie do końca tylko kawałeczki, prawa to rośnie jakoś w bok... mam pytanie, czy mozna to juz usunąć u normalnego stomatologa czy tez należy udać sie do chirurga szczekowego ? Miałam i chirurga rwanie ósemek dolnych ktore w ogóle nie wyszły i nie wspominam tego dobrze, mam nadzieje ze nie czeka mnie to poraz kolejny ;) ale jak mus to mus ... Pozdrawiam.

Witam!
Ja również mam pytanie-czy wyrastające górne ósemki sprawiają Pani jakieś problemy?Czy odczuwa Pani ból w tej okolicy? Czy te zęby kaleczą policzek? Czy spowodowały przemieszczenie się innych zębów bądź ich stłoczenie? Jeśli nie ,to wg mnie nie ma wyraźnych wskazań do ich usunięcia.Jeśli jest inaczej można je usunąć! Kto to zrobi zależy od stopnia wyrżnięcia zęba. Osobiście,nie będąc chirurgiem,usuwam ósemki jeśli są całkiem wyrżnięte! Jeśli nie,a istnieją wskazania do ich usunięcia,kieruję pacjenta do chirurga! W końcu po to są !
Pozdrawiam.Katarzyna Wierzbowska.

Ja np jako "normalny " stomatolog ( co kolwiek to znaczy) usuwam wszystkierodzaje 8 , ale nie robi tego każdy , niektórzy po prostu tego nie lubią , nie trzeba udać się specjalnie z wyboru do chirurga , usunięcie zęba to stosunkowo prosty zabieg dla wprawnego operatora.
Zawsze warto się spytać czy lekarz , z którym współpracą jest Pani zainteresowana wykona taki zabieg

Witam.
W wielu gabinetach stomatolodzy usuwają zęby, także zatrzymane. Chirurdzy zajmują się tym w o wiele większym zakresie i mają większe doświadczenie. Proszę zapytać czy Pani stomatolog podejmie się ekstrakcji. Najczęściej w przypadku górnych ósemek rtg panoramiczne jest wystarczające, tylko sporadyczni trzeba wykonać TK.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/