Chirurgiczne usunięcie zęba z podniebienia

Witam!Mam 20 lat i stwierdzono u mnie wadę zgryzu(górna szczęka nie zachodzi na dolną) i z tego względu prawdopodobnie urósł mi stały ząb na podniebieniu.Czy mogę tego zęba usunąć chirurgicznie?I ile będzie kosztować taki zabieg?

Decyzję o konieczności usunięcia zęba lub o możliwości wprowadzenia go do łuku zębowego podejmuje ortodonta. Jeżeli leczenie ortodontyczne nie jest przewidziane ząb taki można usunąć. Ceny zależą od gabinetu, który będzie wykonywał zabieg. Pozdrawiam

Witam!
Jeśli jest Pani ubezpieczona może Pani poszukać poradni chirurgii stomatologicznej lub szczękowej działającej w ramach NFZ.Zabieg będzie wykonany bezpłatnie! Jeśli nie ma Pani ubezpieczenia, o cenę zabiegu trzeba się zapytać tam ,gdzie będzie Pani usuwać ząb... Pozdrawiam.