Skrzepy po usunięciu szóstki

Ponad miesiąc temu miałam wyrwaną górną szóstkę z powodu ogromnego bólu, który spowodowany był zgorzelem. Do tej pory w dziąśle mam dziurę i czuję skrzep, bo jak dotykam językiem czuję posmak krwi. Jak długo goji się dziąsło po wyrwaniu zęba?

Trzeba dokładnie obejrzeć ten zębodół. Skoro ząb był zniszczony w stanie zapalnym to trzeba zobaczyć czy cała ziarnina z zębodołu została wyłyżeczkowana i ewentualnie rozważyć czy nie należy zszyć zębodołu. Oczywiście bez prawidłowego badania w gabinecie nic więcej nie można powiedzieć, bo przyczyn złego gojenia może być wiele. Zaczynając od stanu zapalnego, a kończąc na chorobach ogólnoustrojowych.

Trochę długo na takie objawy , proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza wykonującego zabieg , prawdopodobnie zaraz po usunieciu był tzw suchy zębodół , spowodował że nie wytworzył się prawidłowy skrzep , który jest najważniejszy w prawidłowym gojeniu się zębodołu