W jakich ostępach czasu należy wykonywać badanie tomografii głowy?

Jak często w ciagu roku można wykonywać badanie tomografu głowy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ogólnie rzecz biorąc badanie to wykonuje się kiedy trzeba , a nie kiedy można. Jeśli istnieją ku temu wskazania, badanie to może zostać wykonane kilka razy w ciągu roku. Jednakże z uwagi na szkodliwe promieniowanie roentgenowskie wykorzystywane w tym badaniu należy dokładnie rozważyć wskazania do jego wykonania.

Tak często jak lekarz kierujący prowadzący zleci takie badanie . Szanowna Pani badania sa jednym z elementów potwierdzającym lub wykluczenie rozpoznania .
Proszę zwrócić sie z pytaniem do lekarza kierującego .