Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wstawienie złotego zęba

Witam, Od jakiegoś czasu myśle o złotym zębie, ale nigdzie nie moge znaleźć odp, które mnie zaspokoją. 1.Czy będę czuł różnice pomiędzy normalnym, a złotym? Dyskomfort? 2.Cena takiego zabiegu? 3.Czy złoty ząb jest w ofertach stomatologów czy może będę musiał go sobie "załatwić"? 4.Czy muszę dbać inaczej o uzębienie?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

złote korony i wkłady koronowe są jak najbardziej dostępne, cena zależy od ilości zużytego złota a to zależy od wielkości zęba - obecnie cena złota jest bardzo wysoka - więc aby określić przybliżony koszt konieczna jest informacja który to ząb - korona ma kształt anatomiczny więc odczucia związane z jego posiadaniem niczym się nie różnią od naturalnych zębów, również zabiegi higieniczne są takie same pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Złote zęby są dostępne w gabinetach stomatologicznych, jednak ze względu na wyższą cenę uzależnioną od ilości i rodzaju użytego złota ( wycena indywidualna ) nie są tak popularnymi odbudowami jak zęby pełnoceramiczne. W początkowym okresie będzie musiał się Pan przyzwyczaić do obecności "sztucznego" zęba, natomiast po okresie adaptacji nie będzie odczuwał Pan żadnej różnicy ( oprócz wizualnej ). Dbanie o taki ząb odbywa się w taki sam sposób jak o pozostałe zęby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety