Złote zęby a ich cena

Witam, Od jakiegoś czasu myśle o złotym zębie, ale nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi, które mnie zaspokoją. 1.Czy będę czuł różnice pomiędzy normalnym, a złotym zębem? Dyskomfort? 2.Cena takiego zabiegu? 3.Czy złoty ząb jest w ofertach stomatologów czy może będę musiał go sobie "załatwić"? 4.Czy muszę dbać inaczej o uzębienie w momencie, w którym będę miał wstawiony złoty ząb? Będę bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości. O złotym zębie myślę już od dłuższego czasu, jakoś zawsze wydawało mi się, że to wygląda fajnie. Moim marzeniem kiedyś była zmiana wszystkich zębów na złote, ale na razie też jest to poza moim zasięgiem. Natomiast myślę, że o ile nie byłoby to strasznie drogie to jeden złoty ząb dałbym radę załatwić. Ile taki złoty ząb kosztuje? Czy jego cena odpowiada mniej więcej cenie złota takiego jak u jubilera? Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

złote korony i wkłady koronowe są jak najbardziej dostępne, cena zależy od ilości zużytego złota a to zależy od wielkości zęba - obecnie cena złota jest bardzo wysoka - więc aby określić przybliżony koszt konieczna jest informacja który to ząb - korona ma kształt anatomiczny więc odczucia związane z jego posiadaniem niczym się nie różnią od naturalnych zębów, również zabiegi higieniczne są takie same
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Złote zęby są dostępne w gabinetach stomatologicznych, jednak ze względu na wyższą cenę uzależnioną od ilości i rodzaju użytego złota ( wycena indywidualna ) nie są tak popularnymi odbudowami jak zęby pełnoceramiczne. W początkowym okresie będzie musiał się Pan przyzwyczaić do obecności "sztucznego" zęba, natomiast po okresie adaptacji nie będzie odczuwał Pan żadnej różnicy ( oprócz wizualnej ). Dbanie o taki ząb odbywa się w taki sam sposób jak o pozostałe zęby.