Wymiana plomby z czarnej na białą

Witam mam pytanie mialam wymiane plomby z czarnej na biała po niewaz pod ta stara polmba zab zaczynał siniec i regowac na ciepło po wymnianie plomby zab zaczyna coraz mocniej reagowac na bol przyschylaniu sie i dotyku jestem juz dwa tygodnie po wymianie plomby czy. To normalne i jeszcze jakis czas odczekac? Czy ta reakcja minie

Witam!
Trochę wątpliwe,że minie... Prawdopodobnie w zębie rozwija sie stan zapalny... Wg mnie po usunięciu starej plomby lekarz mógł najpierw założyć opatrunek w celu obserwacji zęba(zwłaszcza,że ząb już reagował na ciepło) i dopiero po kilku tygodniach,jeśli nie byłoby żadnych objawów,wypełnić ząb na stałe... Teraz,skoro ból się nasila,proszę nie czekać i umówić się jak najszybciej na wizytę! Niestety,możliwe,że trzeba będzie przeleczyć ząb kanałowo...
Pozdrawiam.