Zaburzenia popędu seksualnego a problemy w okresie dorastania

Witam, jestem mężczyzna 21 lat i mam problem z zaburzeniami popędu seksualnego i oczywiście cala masa następstw tej przykrej przypadlosci...czy tego rodzaju problem może być związany z problemami w okresie dorastania ( dość patologiczne relacje z rodzicami ) ( dość bardzo ;) ) czy można to leczyć i jak ... juz zapisalem się na terapie u seksuologa ale czy sam dla siebie mogę coś zrobić żeby przyspieszyć powrót do sprawności seksualnej ... dzięki za odpowiedz

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, jakiego rodzaju są to zaburzenia popędu seksualnego.
Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych - trafne rozpoznanie problemów, przed udzielaniem rad i sugestii.
Wizyta u seksuologa i podążanie za jego wskazówkami (np. podjęcia psychoterapii) jest właściwym kierunkiem.

Pozdrawiam!