Zachowanie trzylatki w stosunku do babć

Opiekuję się swoją 3-letnią wnuczką od urodzenia, obecnie ma 3 latka. Relacje są bardzo dobre, dopóki nie przyjedzie druga babcia. Nie schodzi jej z rąk, chodzi za nią jak zahipnotyzowana, ucieka nawet od rodziców. Mnie ignoruje całkowicie, nie chce na mnie nawet spojrzeć. Co prawda ja jej nie noszę na rękach, mam chory kręgosłup, ale bawimy się, uczymy, spontanicznie rzuca mi się na szyję. Sytuacja się powtarza, jest coraz gorzej. Jak mam zachowywać się po wyjeździe babci?

Nie rozumiem w czym tkwi problem. Czy pojawia się zazdrość o drugą babcię? Czy coś niepokojącego się dzieje w tej sytuacji, gdy dziecko ma kontakt z obiema babciami? Skoro ma pani dobre kontakty z wnuczką, to znaczy, że powinna się Pani nadal zachowywać tak, jak dotychczas.

Witam serdecznie,
To mała dziewczynka, która nie zachowuje się w spontaniczny sposób. Nie jest w stanie stwierdzić, że jednej z babć będzie przykro gdy bawi się z drugą itp. Proszę o cierpliwość, to normalna sytuacja. Zastanawia mnie jedynie kwestia Pani wątpliwości i tego, czego dotyczą. Może warto się na tym zatrzymać i przemyśleć skąd biorą się takie odczucia.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska