Zaczerwienienie dziąseł a możliwe przyczyny

Witam, mam problem z dziaslami. Mianowicie tylko na przodzie na lini dziasel sa one zaczerwienione. Nie krwawia, nie bola nic sie z nimi nie dzieje, na ich kolor nie dzialaja zadne zele, zadne plyny ziolowe czy lecznicz. Dentysta wykluczyl paradontoze, dotykal pytal czy boli ale nie boli i stwierdzil ze taka ich uroda. Nie mam mozliwosci pojechania poza miasto do innego dentysty. Co to moze byc?

Bez badania ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie - być może rzeczywiście jest to Pani uroda. Jeśli Pani stomatolog wykluczył choroby błony śluzowej i przyzębia, najlepiej mu zaufać.

Witam,
Przyczyn zaczerwienienia dziąseł może być kilka - zbierająca się płytka bakteryjna lub kamień poddziąsłowy , obecność wypełnień (lub uzupełnień protetycznych) w tej okolicy - jeżeli nie jest zachowana odpowiednia odległość między takim wypełnieniem a brzegiem kostnym( tzw szerokość biologiczna). Przyczyny mogą być też ze strony zgryzu - przeciążenia , węzły urazowe , wada zgryzu... Bez zdjęć rentgenowskich i zdjęć wewnątrzustnych dziąseł nie można postawić jednoznacznej diagnozy.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło