Mężczyzna , 24 lata Witam. Otóż niedawno uderzyłem się podbródkiem o krawędź stołu. Dolne zęby uderzyły w górne, a na jedynce powstało "zagłębienie", jest małe, dosyć płytkie, a na dolnej granicy zęba widać, że stała się nierówna. Ząb nie wykazuje nadwrażliwości. Czy powinienem coś z tym zrobić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Na pewno powinien Pan zgłosić się do gabinetu w celu kontroli po urazie - mimo iż był niewielki to jego skutki mogą być duże ( niewidoczne ).
Jeśli po badaniu okaże się, że jedynym powikłaniem jest niewielki uszczerbek zęba można dokonać korekty odpowiednim materiałem, jednak jeśli Panu efekt estetyczny nie przeszkadza wystarczy zastosować fuoryzację oraz pilnować wizyt kontrolnych.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Ząb – Szkliwo to najtwardsza i najbardziej wytrzymała tkanka zęba – wystarczą jednak nawet nieświadome zaniedbania w higienie jamy ustnej i złe nawyki, by przestało ono prawidłowo spełniać swoją funkcję. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan jamy ustnej mogą mieć niektóre zachowania.
Artykuły na ten temat
Stomatologia

Okluzja - tajemnicza choroba, która grozi utratą zębów

Okluzja - tajemnicza choroba, która grozi utratą zębów

Czy twój dentysta wspominał ci kiedykolwiek o chorobie okluzyjnej? Chociaż schorzenie to jest mało znane, dotyczy coraz większej liczby Polaków. Choroba ta wiąże się z nieprawidłowymi kontaktami między górnymi a dolnymi zębami i ich niedopasowaniem w...