Zamiana plastrów antykoncepcyjnych Evra na krążek NuvaRing

Witam, Chciałabym zmienić plastry Evra na krążek NuvaRing. Moja ginekolog powiedziała, że po 7 dniowej przerwie mogę to zrobić jednak przez pierwszy miesiąc trzeba uważać. Dlaczego nie jestem chroniona jeśli jest ciągłość w antykoncepcji? I jak wygląda sprawa ze zmianą po pierwszym plastrze czyli w trakcie cyklu? Lepiej zaczekać na nowy cykl czy zmienić metodę teraz?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmianę systemu antykoncepcyjnego warto dokonywać po pełnym okresie ich stosowania. W tym przypadku będzie to zmiana z plastrów o większym stężeniu substancji czynnej na mniejsze dlatego też lekarz ginekolog zasugerowała iż należy uważać.