Zaostrzenie trądziku po zabiegu kosmetycznym z użyciem kwasów

Czy po stosowaniu kwasów na cere tradzikową (mam tu na mysli zabieg kosmetyczny) normalne jest,ze na twarzy jest wiekszy wysyp pryszczy? jestem po 2 takim kwasie i mam wrazenie jakby na buzi pojawiło sie wiecej czerwonych grud i ropnych wyprysków. Czy takie kwasy pomogą wyleczyć trądzik + potem dodatkowe oczyszczanie cery w salonie kosmetycznym? Pozdrawiam

Bardzo czesto po peelingach chemicznych (tzw kwasy) następuje zaostrzenie zmian tradzikowych. lekarz , który wykonuje te zabiegi napewno o tym informował. Mam nadzieję, ze z takim problemem udała się Pani /Pan do lekarza? Jeżeli nie, prosze skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej w celu oceny skory i ustalenia dalszego leczenia.
Pozdrawiam

Tak cera reaguje prawidłowo... po każdym peelingu nastepuje oczyszczanie skóry.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.