Zatrucie zupką chińską

Wczoraj skusiłam się na tzw zupkę chińską i już po kilku godzinach pojawiły się wymioty.Zwracam nawet letnią,przegotowaną wodę.Nic nie jem.Co robić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przy intensywnych wymiotach oraz biegunkach podstawą jest nawadnianie tzw. doustnymi płynami nawadniającymi, np. Orsalit. Wymagane jest spożywanie tych płynów małymi porcjami przez czas występowania objawów oraz po ich minięciu.
Jeśli chodzi o żywienie to w miarę możliwości należy je włączać już po kilku godzinach od początku objawów. Nie należy spożywać cukrów prostych, np. słodyczy, słodkich owoców oraz spożywać płynów słodzonych, np. Coca-Cola.