Zgrubienie wokół odbytu a ropień

Witam,ostatnio wyczułam zgrubienie wokół odbytu(dokładnie tuż nad odbytem od przedniej strony) skóra w tym miejscu nie jest zmieniona,po prostu przy dotyku czuć zgrubienie pod skórą.Miejsce to jest minimalnie! obolałe przy dotyku.Gdy zaczynam palcem naciskać zaczyna wypływać wydzielina z miejsca jakby u wejścia do odbytu.Byłam u lekarza,dostałam antybiotyk Dalacin 6 tabl.na dobę i czopki unigel procto.Czy może to być ropień i czy w takim razie nie powinien być od razu nacięty?

Piotr Pilarski

Może to być ropień jednak wtedy powinien być wycięty. Możliwe, że jest to przetoka i nie ma potrzeby nacinania. Bez zbadania ciężko stwierdzić co to jest.

Pozdrawiam.