Zwichnięcie nawykowe barku

Witam serdecznie. Jestem już 3 miesiące po operacji barku. Powodem operacji były zwichnięcia barku ( głowa kości ramienia przemieszczała się w dół, przyśrodkowo i blokowała pod wyrostkiem kruczym ). Pierwsze zwichnięcie powstało na skutek urazu, drugie przy podnoszeniu dużego ciężaru, natomiast trzecie podczas snu. Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakaś "legalna" definicja zwichnięcia nawykowego? Czy moja histroria jest klasycznym przypadkiem zwichnięcia nawykowego?

Aleksander Ropielewski

Zwichnięcie nawykowe to pojawiające się bez konkretnej przyczyny - np. podczas snu lub przy obciążeniu normalnie nie powodujących zwichnięcia. Z Pańskiego opisu wynika, że jest to typowe zwichnięcie nawykowe.