6. miesiąc ciąży a brodawczak na migdale u męża

Witam, jestem w 6 miesiącu ciąży. U męża ostatnio wykryto brodawczaka na migdale. Brodawczak jest wielkości orzecha laskowego. Czy istnieje zagrożenie dla dziecka? Jakie kroki powinnismy podjąć? Cytologię miałam robioną na początku ciąży - grupa 2. Nie mam żadnych objawów. Lekarz laryngolog mężowi sugerował wycięcie brodawczaka a mi przebadanie się. Jakie badania powinnam wykonać aby się uspokoić? Ja z poprzedniego małżeństwa mam 10cio letnią córkę. Czy jest ryzyko, że możemy ją zarazić?

Bezpośredniego ryzyka zarażenia płodu nie ma. Brodawczak natychmiast usunąć. Jest to niewielki zabieg z badaniem histo patologicznych. Sobie wykonać badanie na przeciwciała HPV.