Alkohol, splątanie a wynik TK

Mój mąż od wielu lat pił piwo min 4puszki dziennie czasem wzmacniając innym alkoholem czasem upijając się potem idzie spać.5 lat na emeryturze. Wycofał się z życia ni chce wychodzić z domu siedzi przed TV Miesiąc temu miał angioplastykę i pije tylko piwo bezalk. Trzeżwy jest splątany maproblem z koncentracją pamięcią orientacją terenieTK: cechy korowo podkor. zaniku mózgu. Symetrycznie w móżdżku niewielkie zwapnienia.Lekarzowi nie umie tego przekazac. Na to nie leczy sie Jak mu pomóc Pozdr

Zaprzestać picia piwa, jest wiele leków poprawiających i dobrze działających w zaburzeniach poznawczych w tym też odpowiednia suplementacja

pozdrawiam bajko1@wp.pl