Astygmatyzm i suche oko

Witam! Otóż, mam taki problem iż występuje u mnie astygmatyzm na okularach -0,25 D i cylindrze +0,5D oraz mam objawy suchego oka, tak powiedział mi okulista. Zgadza się to, ponieważ często mam uczucie piasku pod oczami, zamazuje mi się obraz oraz miewam nadwrażliwość na światło, a co więcej wiele czasu spędzam przed monitorem bądź różnymi papierami, książkami etc. Moim pytaniem jest, czy potrzebuję w tym wypadku okularów, gdyż moja wada jest naprawdę niewielka, ale uczucie szumu w głowie, a czasem i bólu jest dosyć nieznośne i niekomfortowe. Czy okulary mi w tym pomogą wraz z kroplami takimi jak sztuczne łzy czy wystarczą same krople?

ponad rok temu

Witam!

Korekcja okularami na pewno poprawi ostrość wzroku, a przy pracy przed komputerem również pomocne będą szkła z antyrefleksem.
Same krople tutaj nie pomogą, owszem na suche oko tak. Proponuje krople nawilżające bez konserwantów.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam.
Aktualnie nie widzę potrzeby aby nosił Pan okulary , natomiast proponuję stosowanie preparatów nawilżających oczy.
Pozdrawiam