Atak kolki nerkowej i wydalenie kamienia

Miesiac temu mialem atak kolki nerkowej - na usg nic nie wyszlo, wiec pewnie kamien zostal wydalony. Czy jeden atak oznacza, ze to sie powtórzy w przyszlosci? Czy mam byc pod opieką jakiegoś lekarza? Jakiego?

- nie ma takiej pewności, że musi się powtórzyć, często są to jednorazowe ataki
Czy mam byc pod opieką jakiegoś lekarza? Jakiego?
- jeśli badanie ogólne moczu i USG na chwilę obecną są w porządku to nie ma takowej potrzeby, lekarz rodzinny w razie problemów w tej sytuacji jest wystarczający

Przyszłość w tym przypadku jest nie do przewidzenia. Jeśli jest jakaś przyczyna (podłoże) do tworzenia się kamieni to - tak, znów powstanie. Wiele osób ma jednak sporadyczny, jednorazowy epizod kolki i wydalenia kamienia i spokój... Najlepiej problemy te wyjaśnić ze swoim lekarzem "domowym".