Blizny i załamanie nerwowe

Potrzebuje pomocy. Moja koleżanka ma już na ciele 7 blizn. Okropnie się tym przejmuje. Jak ostatnio się dowiedziała od lekarze, że będzie miała następną operację i następną bliznę. Załamała się. A do tego wszystkiego większość znajomych mówi jej , że jest kaleką i itp. Od tamtego momentu codziennie płacze. Co jej jest? Jak mogę jej pomóc?

Warto doradzić koleżance, by pozwoliła sobie pomóc i spotkała się z psychologiem. Jak rozumiem, jest teraz w bardzo trudnej sytuacji, kryzysie i taka reakcja może być reakcja zarówno na sytuacje, jak i początkiem zaburzeń depresyjnych reaktywnych.

Dzień dobry!

Choroby, zabiegi, operacje, lęk o stan swojego zdrowia (a w konsekwencji także urodę, kondycję psycho-fizyczną, plany na przyszłość, marzenia) to zawsze doświadczenia bardzo trudne, często traumatyczne. Koleżanka powinna być pod opieką psychoterapeutyczną.

Pozdrawiam!