Błyski i plamki w oku po wypadku

Witam. Miałem niegroźny wypadek samochodowy miesiąc temu. Początkowa obserwacja w szpitalu nic nie wykazała, lecz teraz zauważyłem, że pogorszył mi się wzrok. Widzę różne dziwne błyski, plamki. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Objawy wskazują na odwarstwienie się siatkówki. Jest to poważne schorzenie, które wymaga natychmiastowej konsultacji ze specjalistą. Siatkówka w Pana oku odkleja się, ale nie odkleiła się do końca. Ten defekt w budowie oka można wyleczyć jedynie chirurgicznie. Zalecałabym, aby Pan nie wykonywał żadnych ciężkich prac, nie pochylał się, przede wszystkim powinien Pan odpoczywać. Tylko wtedy stan się nie pogorszy i płyn, który znajduje się pod siatkówką nie spowoduje pogorszenia się choroby.