Ból brzucha i swędzenie odbytu u 4-latka

Moj 4 letni syn od jakiegos czasu budzi sie w nocy, jest niespokojny i skarzy sie na bol brzuszka i swedzenie w pupce. Zajrzalam wiec w nocy i zauwazylam w odbycie bialy nalot. Zaniepokoily mnie rowniez w kale jakby ziarenka kiwi. Czy taki bialy jakby osad zawsze swiadczy o owsikach? Czy powinnam podac dziecku pyrantelum? Nie mieszkam w polsce i niemam mozliwosci zrobic badania kalu!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją pasożytniczą. Wskazana jest wizyta u lekarza.