Ból brzucha po usunięciu wyrostka

Witam, w poniedziałek miałam usunięty wyrostek metodą rozcięcia jamy brzusznej, dziś mija 4 dzień a ja mam ciągle bardzo duży brzuch, dodam, że z wypróżnieniem nie było problemów, jak długo taki stan się utrzyma?

To jeszcze wczesny okres pooperacyjny i niestety, ale takie dolegliwości mogą występować. Jeśli stolce oddawane są bez problemu, systematycznie, codziennie to raczej nic niepokojącego się nie dzieje. Dolegliwości powinny w przeciągu kilku dni wycofać się. W razie wątpliwości trzeba skontaktować się z chirurgiem bezpośrednio.

Rozumiem , że jest Pani jeszcze w szpitalu więc proszę zwrócić na to uwagę chirurgowi prowadzącemu ponieważ dolegliwości mogą wynikać z przyczyn po zabiegowych , ale także może np. współistnieć kamica nerkowa prawostronna i trzeba wykonać USG oraz badanie moczu lub rozważyć jeszcze inne przyczyny dolegliwosci