Bolesność pod łopatką a skolioza

Witam ! Od dwóch miesięcy odczuwam silny ból pod prawą łopatką, oraz rwący ból pod pachą. Mam 20 lat i choruję na skoliozę . Co może być przyczyną bólu>

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyną bólu może być skrzywienie krgosłupa, jednak do dokładnej diagnozy konieczne jest badanie lekarskie.
Pozdrawiam

Witam,
polecam wizytę u lekarza rodzinnego , ponieważ dolegliwości jakie może powodować skolioza zależą od jej umiejscowienia ( na jakiej wysokości kręgosłupa znajduje się) i stopnia tzn. od jej wielkości . Pod pachą znajdują się węzły chłonne więc powinien zobaczyć to lekarz.
Pozdrawiam