Brak wzwodu od dzieciństwa

Witam. Mam 26 lat i całe swoje życie nie miałem prawdziwego wzwodu. Mam trochę nadwagi, ale nie tak dużo, może 5-10 kilo. Ćwiczę na siłowni. Jak byłem w wieku 15 lat, sięgnąłem po sterydy anaboliczne, ale było tego niewiele, opamiętałem się w porę. Było chyba 3 zastrzyki i parę tabletek. Miałem dużo kobiet w swoim życiu, nie narzekam, ale teraz mam 26 lat i boję się umawiać na randki, bo jak dojdzie do kontaktu, to co ja wtedy zrobię? Wstyd na całego. Co więcej opisać? Wstydzę się pójść z tym do lekarza. Proszę o jakąś poradę.
26 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

piszę Pan, że "całe swoje życie nie miałem prawdziwego wzwodu", a z drugiej strony "miałem dużo kobiet w swoim życiu, nie narzekam". Zazwyczaj mężczyźni nieosiągający wzwodu, nie są w stanie odbyć stosunku płciowego, więc jeżeli Pan mógł odbywać stosunki płciowe, to nie ma Pan problemu. Chyba, że ten drugi cytat nie oznacza wcale odbywanych stosunków, a jedynie "bycie z kobietami" - wtedy problem byłby poważny. Brak osiągania wzwodu od dzieciństwa może oznaczać wadę narządów płciowych albo jakąś poważną chorobę.

Niezależnie od wszystkiego, musi się Pan przełamać i udać do urologa na badanie. Większość kobiet chodzi regularnie do ginekologa, więc i Pan też może pójść do lekarza.