Pierwszy raz - brak wzwodu

Witam. Mam taki problem: gdy miałem kochać się ze swoją kobietą była najpierw gra wstępna, wszystko pięknie, ale gdy mieliśmy przejść do rzeczy czułem, że mój członek nie ma wzwodu i leży. Nie wiedziałem co się dzieje. Parę godzin wcześniej podczas namiętnego całowania nie było z tym problemu, więc sam własną ręką próbowałem go pobudzić. Gdy już miał wzwód, nakładając prezerwatywę znowu opadł i trzeba było powtórzyć to samo, żeby mogł stać, więc gdy już był sztywny przy włożeniu do pochwy od razu nastąpił wytrysk i do niczego nie doszło ;( nie wiem co jest taką przyczyną, ale po tym jakoś boję się następnych stosunków, gdyż obawiam się tych samych problemów. Może to dlatego, że próbowaliśmy to zrobić na łące? I że już tydzień wcześniej wiedziałem, że mamy zrobić swój pierwszy raz w dany dzień. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane przez Ciebie problemy są typowe dla inicjacji seksualnej. Pierwszy stosunek zwykle znacząco odbiega od przedstawionego w filmach.
Stres spowodowany nową sytuacją, chęć "sprostania zadaniu" oraz zaspokojenia partnerki często powodują zaburzenia wzwodu. Należy także podkreślić nowe wrażenia dla samego członka. Pierwszy stosunek to i pierwsze założenia prezerwatywy. Penis do tej pory nie był przyzwyczajony do ucisku, jaki wywiera prezerwatywa. Jest to jednak sytuacja przejściowa. Po pierwsze prącie przyzwyczai się do wrażeń przez warstwę lateksu, a jeśli nie zapewne możecie wybrać alternatywne metody zabezpieczenia. Po drugie częste zbliżenia z partnerką sprawią, że zaczniesz osciągać pełen wzwód przy partnerce, a także Twoje napięcie seksualne spadnie i będziesz w stanie odbywać dłuższe stosunki .

Problem może jedynie stanowić Twoja psychika i stres związany z pierwszą nieudaną próbą. Teraz jednak wiesz już jak wygląda pełne zbliżenie i spróbuj się odprężyć. Zapomnij o przeszłości, myśl tylko o niesamowitych wrażeniach jakie Was czekają. Uwierz, że zdecydowana większość par ma na początku te same problemy. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza :)

Na koniec chciałabym się odnieść do miejsca zbliżenia. Myślę, że na początku Waszej drogi powinniście zdecydować się na spokojniejsze miejsca. Seks w plenerze na pewno jest bardziej interesujący, ale dla młodych, niedoświadczonych osób stres związany z "przyłapaniem" przez przypadkowe osoby może utrudniać osiągnięcie wzwodu i przyjemności ze zbliżenia.

Pozdrawiam.