Brat wpadający w agresję a leczenie psychologiczne

Witam, do jakiego lekarza zgłosić się z z bratem , który okradam rodzinę i nigdy się nie przyznaje mimo wszystko do błędu ,wypiera się, wpada w agresje , często nawet w amok ,nie szanuje nikogo , jest bezrobotny i ciągle wymyśla śmieszne historie ze zdrowiem aby tylko nie pójść do pracy,chyba że już ma dosyć słuchania mamy to pójdzie do pracy , popracuje tydzień i znów jest chory..wykorzystuje rodziców sumienie i naiwność? czy odpowiednim lekarzem będzie psychiatra lub psycholog ?proszę o pomoc.

Witam
Na początek doradzałabym skonsultowanie
problemu z psychoterapeutą.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Tak-psycholog, psychiatra, psychoterapeuta to dobry pomysł. Niestety nie można nikogo zmusić do leczenia (chyba że jest ubezwlasnowolniony), więc brat może się na takie spotkanie i terapię nie zgodzić, lub też będzie podczas terapii pokazywał opór. Na to też trzeba być przygotowanym. Pozdrawiam

Witam,
Na pewno dobrym pomysłem jest wizyta u psychologa. Brat powinien opowiedzieć co dokładnie się dzieje. Problem może pojawić się wtedy, jeżeli on sam go nie zauważa. Wtedy może pojawić się opór. Jednakże proszę pamiętać, że warto spróbować i podjąć taką próbę pomocy bratu.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska