Chirurgiczne usuwanie ósemki zatrzymanej

4 dni temu miałam usuwaną chirurgicznie dolną ósemkę zatrzymaną lezącą poziomo. Zażywam Dalacin. Mam spory obrzęk policzka, ból jest raczej umiarkowany, wystarcza 1 tabl. Ibupromu na dzień lub nawet bez leków p/bólowych. Dzisiaj z zaszytej rany zaczęła mi wypływać surowicza wydzielina z domieszką krwi. Czy taki wysięk z rany jest normalny?

Tak,wyciek z rany jest zjawiskiem normalnym.W przypadku chirurgicznego usunięcia zęba następuje fizjologiczne oczyszczanie miejsca operowanego - dlatego między innymi nie zaszywa się zębodołu na głucho i zalecamy osłonowo antybiotyk.