Chorobliwa podejrzliwość i dziwne zachowanie u partnera

Pytanie dotyczy partnera.w pewnym momencie zaczął dziwnie się zachowywac.Uroił sobie że go zdradzam,że rozmawiam o nim z rożnymi osobami a nawet podejrzewał,ze go chciałam otruc.Na mojąproabę,żeby poszedł do lekarza odpowiadał ze chcę z niego zrobic wariata.Nie pomogły moje zapewnienia,że nie ma racji i udowadnianie rożnymi sposobami.Zawsze był taki,co to wszystko wie najlepiej,nigdy sie nie myli i jak ktoś może coś robic tak a nie inaczej,Błędy widział u wszystkich nigdy u siebie.

Dzień dobry,

Pani partner powinien znaleźć się pod opieką lekarza psychiatry.
Może ktoś inny będzie w stanie namówić partnera na wizytę ?

Konsultacja z lekarzem psychiatrą jest koniecznością, gdyż symptomy, które Pani opisują mogą wskazywać na poważne zaburzenie. Niestety w sutuacji, gdy partner cierpi na urojenia, przekonywanie go, że rzeczywistość jest inna, nie przynosi efektu. Ma też Pani ograniczony wpływ na jego decyzje. Jeżeli partner będzie odmawiał wizyty u lekarza, proponuje, aby Pani sama skonsultowała się z doświadczonym psychiatrą. Nie wolno tej sytuacji bagatelizować.