Ciągła zazdrość partnera

Witam, mam bardzo zazdrosnego chłopaka, jesteśmy razem już ponad 3 lata, a on ciągle mówi mi że patrze się ciągle na innych facetów, ma już taką jakby obsesje na tym punkcie, zabrania mi rozmawiać z facetami nie chce żebym przebywała w ich towarzystwie. To jest naprawdę męczące, ciągle się kłócimy przez to;/ ciągle wymyśla sobie że pewnie chciałbym kogoś innego sobie znaleść;/ że pewnie już kogoś mam;/ ciągle jest zazdrosny, a ja mu nie daję nawet powodów. Nie wiem co robić

Życie z zazdrosnym partnerem jest bardzo męczące. Z Pani krótkiego opisu wynika, iż jest to zachowanie, które się nasila oraz powoduje w Państwa związku duże zawirowania i kłótnie. W takim wypadku doradzałabym udanie się do psychologa-specjalisty, który pomoże Pani partnerowi w okiełznaniu swojej zazdrości. Bez ingerencji z zewnątrz może być mu trudno obiektywnie popatrzeć na swój problem, a tym bardziej coś z nim zrobić. Pani zapewnienia o wierności mogą być niewystarczające, by sprawić, że problem zniknie. Niezbędna jest szczegółowa analiza tego, skąd się zazdrość wzięła oraz - wspólne z terapeutą - wypracowanie rozwiązania zaistniałej sytuacji. Zalecam, by namówiła Pani partnera na konsultację psychologiczną (wspólną, bądź indywidualną). Powodzenia.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Całkiem prawdopodobne jest, że partner jest nadmiernie zazdrosny. Dłuższe przebywanie w związku z taką osobą zazwyczaj rodzi kłótnie.
Udajcie się razem na terapię dla par lub indywidualnie skorzystajcie z pomocy psychologa lub terapeuty.
Ważne jest to że bez wsparcia psychologicznego partner sam się nie zmieni.

Pozdrawiam.