Drganie mięśni a jego przyczyna

Chciałbym dowiedzieć się co może być przyczyna objawów, które pojawiły się u mnie kilka miesięcy temu tzn. pulsowanie i drganie mięśni na całym ciele, parestezje, drżenie rąk, skurcze, bóle i sztywność mięśni, wzdrygiwanie się, stukanie w uchu. Objawy trwają praktycznie cały dzień. Bardzo mnie to niepokoi, szczególnie to drganie mięśni jest takie dziwne, bo mam wrażenie, jakby całe ciało mi drżało i to wywołuje u mnie dosyć sporą panikę. Co robić? Czy drganie mięśni i inne moje objawy mogą wskazywać na jakąś poważną chorobę czy raczej może to być normalne? I do jakiego specjalisty powinienem udać się przy wyżej wymienionych objawach? Może powinienem wykonać jakieś badania, dzieki którym będzie można zweryfikować czy to jakaś poważna choroba czy może po prostu należy przeczekać? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

Witam!
Po pierwsze konsultacja neurologiczna i w miarę potrzeby wykonanie odpowiednich badań.
Po drugie konsultacja psychiatryczna i psychologiczna.
Wygląda na to, że to drugie jest Panu bardziej potrzebne - daje się wyczuć duży ładunek emocjonalny w Pańskim pytaniu (niepokój i lęk o własne zdrowie).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.