Co mam robić aby być chudą jako nastolatka ?

Mam 14 lat 164 cm i moja masa ciała wynosi 55 kg sprawdzałam BMI i wszystko w normie ale mam dużą pupę i troszkę za duży brzuch . Myślałam o anoreksji i głodziłam się przez tydzień ale powiedziałam sobie że zgłupiałam i zaczęłam normalnie jadać, kupiłam sobie Bio-C.L.A. Z zieloną herbatą w tajemnicy przed mamą bo mi mówi że nie będzie mi biust rósł ale ja chcę fachowej rady . Mam ograniczone możliwości bo mieszkam na wsi niestety :( Moj dzień : wstaje o 7.00 otwieram okno (nawet jak pada) i wdycham świeże powietrze, robię 100 brzuszków , 50 pompek (przy scianie) rowerek przez 5 min potem jem sniadanie, szklanka soku owocowego i płatki na mleku zbożowe, pije cały czas wode mineralną zjem jogurt tak z 7 łyżek (małych) obiad zależy co rodzice ugotują ale w małych ilościach (ale przeważnie rozmawiam z mamą co bym chciała zjeść) póżniej zjem jogurt np Jogobella truskawkowy i idę na rower na 10 min i biegam sobie też z 10 min i takie różne ćwiczenia. Kolacje jem o 18.30 a w ciągu dnia 2 razy biorę Bio-C.L.A. proszę o pomoc w ćwiczeniach i diecie z góry bardzo dziękuje (chciałabym aby moja masa ciała wynosiła 47 kg)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest w normie - nie odchudzaj się.
Aby uzyskać zgrabną sylwetkę - wystarczy, że zaaplikujesz sobie trochę większą dawkę ruchu.

ĆWICZENIA NA BRZUCH

Przykładowe ćwiczenia  na płaski brzuch to:
•    brzuszki proste,
•    brzuszki skośne,
•    skłony w przód do siadu równoważnego,
•    brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
•    prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
•    unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
•    "rowerek",
•    zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Zabiegi, które mogą zwiększyć efekt zastosowanych ćwiczeń to:

•    spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości)
•    włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
•    ograniczenie dodawanego cukru
•    ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
•    zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
•    włączenie do jadłospisu ryb.

ĆWICZENIA NA ŁADNE POŚLADKI I UDA

Dla szczupłych ud i pośladków najistotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie.
Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej).
Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).
 Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez)
-odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
-odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
-prostowanie biodra w pozycji stojącej
-prostowanie biodra w klęku podpartym
-prostowanie biodra w leżeniu przodem
-unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, czy
-unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.
Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance.

Pamiętaj, że proporcje Twojej sylwetki się zmieniają i z wiekiem stajesz się coraz bardziej kobieca.
Nie warto walczyć z zaokrąglonymi biodrami - to kwintesencja kobiecości!

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs. Pozdrawiam.