Co może być powodem swędzenia okolic odbytu?

Bardzo swędzą mnie okolice odbytu. Będąc u ginekologa zgłaszałam ten problem i dostawałam różne maści lecz to nie pomaga. Czy powinnam sie zgłosić do innego lekarza? Co może być powodem takiego swędzenia i dyskomfortu?

Witam,
przyczyn może byc tak na prawdę wiele - najlepiej wykonac wymaz z okolicy odbytu i posiew i pójść do lekarza rodzinnego.
Możliwe przyczyny to:
infekcja bakteryjna
infekcja pasożytnicza - owsiki, glista, tasiemce, świerzb
infekcja wirusowa - brodawczak, opryszczka
infekcja grzybicza
szczelina odbytu/hemoroidy

pozdrawiam!