Co może oznaczać ból lewej strony szyi i gardła?

Witam. Od paru dni boli mnie lewa strona szyi, a także lewa strona gardła nawet bez przełykania. Wcześniej bolało mnie miejsce prawej dolnej szóstki pod szczęką, ból ustąpił po 2 dniach niestety w ten sam dzień pojawił się wyżej wymieniony ból szyi/krtani. Przy dotknięciu miejsca bolącego ból się mocno zwiększa. Co to może być ?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą świadczyć o infekcji górnych dróg oddechowych. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.