Co oznacza hypotrofia korowa płatów czołowych?

Hypotrofia korowa płatów czołowych. Taki mam opis z TK głowy. Chciałem zapytać co z tym robić, co to jest i czy ma związek z intensywnym piciem alkoholu jako nastolatek. Obecnie jestem abstynentem, mam 45 lat, cierpie na depresję, zaburzenia lękowe uogólnione i adaptacyjne.

Dzień Dobry Panu,

Zaniki korowe, czyli hypotrofia powstają na skutek naturalnego starzenia się organizmu, po ok. 40 roku życia, jak również nadmierne spożywanie alkoholu w przyszłości, dodatkowo przyczyniło się do obecnego stanu zdrowotnego u Pana.
Bardziej precyzyjnych info otrzyma Pan od lekarza prowadzącego Pana.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com