Co oznacza taki wynik TK zatok 32-latki?

Dzień dobry, Poproszę o zinterpretowwnie wyniku badania tomograficznego zatok oraz informacje co z tym dalej zrobić Niewielkie skrzywienie przegrody nosowej na lewą stronę, Dyskretne odcinkowe pogrubienie błony śluzowej szerości do 2 mm w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej. Poza tym zatoki przynosowe powietrznosci prawidłowej. Kompleksy ujściowo- przynosowe drożne. Przewody nosowe drożne. Dodam, że mam bóle w okolicy policzków i nosa- jak by mnie coś rozpierało.
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu

Dyskretne odcinkowe pogrubienie błony śluzowej nie powinno wywoływać takich dolegliwości. Może świadczyć o łagodnym, przewlekłym procesie zapalnym (np. alergicznym), bądź być pozostałością po np. przebytej niedawno infekcji. Poza tym nie opisano nieprawidłowości. Najlepiej będzie pokazać nagrane badanie (sam opis nie wystarczy do odpowiedniej oceny) laryngologowi.