Co oznacza wynik TK wątroby 32-latka?

Witam co ozn opis TK : wątroba wielkości 14 cm w wymiarze CC i 18 cm w AP, ma gładkie zarysy. Wykazuje cechy zaznaczonego, niejednorodnego stłuszczenia miąższu. W lewym płacie wątroby w segmencie 2 i 3 brzeżnie od strony przysrodkowej widoczny jest słabo odgraniczony obszar nieco podwyższonej densycyjności w badaniu natywnym, który osiąga śr.ok 4,5 cm w TR. Łączy sie z podobną strefą położoną brzeżnie w segmencie 4 wzdłuż żyły wrotnej o szer 2 cm ulega wzmocnieniu w fazie tetniczej i zylnej

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza dosyć pilna diagnostyka, po rozszerzeniu badań będzie można określić czym jest powyższej opisywana zmiana.