Co robić z tą torbielą u dziecka?

Witam, chciałabym się poradzić, byłam u chirurga z dzieckiem (prawie 2 lata) który powiedział że torbiel która z dnia na dzień powiększa się trzeba wyciąć pod narkoza, wcześniej byłam u innego który mówił aby poczekac do skończenia przez dziecko 3 lat..i żeby wyciął to otolaryngolog. Niestety co lekarz to inna opinia. Na wizytę odnośnie terminu wycięcia musimy czekać do marca.. Nie chce zaszkodzi dziecku, a torbiel w tydzień bardzo się powiększyła, jest zaczerwieniona, stąd moje pytanie odnośnie tego tematu czy nie jest to groźne dla życia dziecka? Czy zaczerwienienie oznacza stan zapalny? Dodam że znajduje się ona między szyją a klatka piersiową

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zwiększenie rozmiaru torbieli i zaczerwienienie w jej okolicy mogą wskazywać na stan zapalny, co może być powodem do niepokoju. Jednakże, tylko lekarz może dokładnie określić przyczynę tych objawów i ocenić, czy stan dziecka wymaga pilnej interwencji chirurgicznej.

Ze względu na rozbieżność w zaleceniach lekarzy, powinna Pani zaczerpnąć dodatkowej opinii od innego lekarza. Powinien on dokładnie zbadać dziecko i dopiero wtedy będzie w stanie podjąć odpowiednią decyzję.

W razie, gdyby stan zdrowia dziecka pogorszył się lub zaczęły występować dodatkowe objawy, zalecamy pilny kontakt ze specjalistą, a nawet przyjazd do szpitala.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w tekście, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/cysta

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.