Co zrobić z tym mocnym bólem po ukruszeniu się zęba?

Witam. Dojść dawno ukruszył mi się ząb przez to nie ma go prawie połowy. Wczoraj zaczął boleć przy dotykaniu dziś już ból jest nie do zniesienia.

Najprawdopodobniej uraz był na tyle rozległy, że doszło do zapalenia miazgi. Jeśli ząb nie był od razu po tym ukruszeniu odbudowany ten proces się rozwijał. W przypadku dolegliwości bólowych bezwzględnie trzeba zgłosić się do lekarza dentysty celem przeprowadzenia leczenia.