Czerwone krosty i pęcherze u 23-letniej kobiety

Witam, w tym roku skończę 23 lata a nadal mam problemy z cerą ale problem jest inny. Od jakiegoś czasu na plecach mam okropne czerwone krosty, niektore z nich są się wycisnąc a niektore przypominają jakies pęcherze. Podczas wycierania się po kąpieli niektore przez przypadek zdzieram i leci krew. Jest ich tyle, że wstyd się pokazać w szatni albo na basenie, jakbym się nie myła... Probowałam przemywac tonikiem, bez rezultatu. Czy to może oznaczać cos powaznego, zakazenie jakaś bakteria?

Witam Panią,

Zmiany takie jak pęcherze na plecach a tym bardziej pojawiające się z nich krwawienie mogą być objawem chorób nie związanych absolutnie z grzybicą.

Proszę udać się do lekarza dermatologa na konsultacje. Nie ma Pani powodu do wstydu, ponieważ tego typu specjalista zajmuje się chorobami skóry. Proszę się nie krępować ponieważ choroby skóry nie pojawiają się z naszej winy.

Pozdrawiam i życzę szybkiej wizyty u specjalisty.

Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Dzień dobry,

Konieczna jest bezpośrednia konsultacje ze specjalistą oraz postawienie odpowiedniej diagnozy. Dopiero wtedy można będzie wdrożyć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.