Co oznaczają te pęcherze na skórze u kobiety?

U mojej mamy zdiagnozowano alkoholową marskość wątroby. Po hospitalizacji na jej przedramieniu oprócz pergaminowej skóry zaczęły się pojawiać krosty wypełnione ropą lub płynem siurowiczym są one duże i przypominają pecherze. Była u lekarza rodzinnego i dostała pilne skierowanie do dermatologa, jednak nie ma terminow

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że u Pani mamy wystąpiły takie nieprzyjemne dolegliwości związane ze zmianami skórnymi.

Alkoholowa marskość wątroby to poważne schorzenie, mogące najczęściej rozwijać się w późniejszych latach życia. Choroba ta powoduje najczęściej zmiany zapalne w obrębie wątroby. Dochodzi do znacznego zaburzenia czynności i włóknienia tego ważnego narządu.

Do głównych objawów marskości wątroby spowodowanej piciem alkoholu można zaliczyć: stany podgorączkowe, bóle w nadbrzuszu, żółtaczkę i charakterystyczną wysypkę na skórze, obrzęki kończyn, a także żylaki przełyku oraz zaburzenia rytmu serca.

Pęcherze wypełnione płynem, które pojawiły się na skórze mogą być związane z chorą wątrobą, aczkolwiek przyczyn takich zmian może być wiele. Trudno ze względu na odległość jednoznacznie ocenić źródło ich pojawienia się. Zalecamy konsultację z lekarzem dermatologiem lub internistą, aby zdecydował o dalszym postępowaniu. Możliwe, że niezbędna będzie dalsza diagnostyka oraz leczenie, aby poprawić w miarę możliwości stan zdrowia.

Życzymy Pani mamie szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/marskosc-watroby

https://portal.abczdrowie.pl/alkoholowe-choroby-watroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.