Czy basen może szkodzić w ciąży?

Dzień dobry, Jestem w 22. tygodniu ciąży, dziecko rozwija się prawidłowo i nie mam żadnych przeciwwskazań do uprawiania aktywności fizycznej. Rozważam powrót do pływania, które lubiłam przed ciążą, mam jednak pewne obawy: w mojej lokalnej pływalni jest duży basen z zimną wodą (odczuwam jako zimną na początku, po chwili pływania przyzwyczajam się do temperatury) a czytałam, że dziecko nie lubi skrajnych temperatur. Boję się, że pójście na basen zaszkodzi dziecku. Będę wdzięczna za podpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Bardziej niż zimnej wody może Pani obawiać się infekcji dróg rodnych i moczowych korzystając z publicznych kąpielisk / basenów . Nie zalecane w ciąży .