Czy ciemiączko jest powodem do niepokoju i co oznacza jego wielkość?

Witam, Synek ma 4 miesiace, dziś na wizycie kontrolnej pediatra powiedział że ciemiączko jest 1x1. Karmie mlekiem modyfikowanym wiec kazano odstawić wit D (do tej pory mały przyjmował 1 kapsułke dziennie). Niestety lekarz jest oszczedny w słowach i niedowiedziałam się co to oznacza. Zapytno tylko czy było robione usg przezciemiaczkowe - było i wszystko jest w porządku. Proszę o informację czy ciemiączko jest powodem do niepokoju i co oznacza jego wielkość.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, obecność ciemiączka w wieku 4 miesięcy nie jest objawem niepokojącym tylko normą. Ciemiączko przednie zanika u dzieci pomiędzy 12-18 miesiącem życia. Pozdrawiam.