Czy da się stwierdzić dlaczego poroniłam?

Witam, proszę o informacje co oznaczaja te słowa dla mnie. Otrzymalam taki wynik badania po poronieniu wywołanym farmakologicznie: ''Fragmenty ropiejącej martwiczo zmienionej doczesnej, niedojrzałe kosmki łożyska, pojedyńcze, obrzęknięte, ogniskowo niewielki rozrost trofoblastu o wyglądzie zwykłym''.

Będę wdzięczna za fachową opinię, co mam o tym myśleć. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Zazwyczaj tego typu badanie histopatologiczne szczątek po poronieniu nie wnosi zbyt wiele informacji na temat np. przyczyny utraty ciąży. Podobnie jest i w tym przypadku. Badanie potwierdza, że ciąża była obumarła we wczesnej fazie ciąży.

Jeśli było to pierwsze poronienie w życiu, na dzień dzisiejsz nie wymaga dalszej specjalistycznej diagnostyki. O kolejną ciążę mogą się Państwo starać już za 3-6 miesięcy. Zdecydowana większość (ponad 95%) kobiet, które utraciły jedną ciążę (uznaje się, że każda kobieta traci co najmniej jedną ciążę w życiu) rodzi w przyszłości zdrowe dzieci z niepowikłanej ciąży.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.