Czy duże skoki ciśnienia mogą być niebezpieczne dla dziecka?

Witam, byłam w 35. tygodniu ciąży, kiedy pojawiły się skurcze, nieregularne, ale częste (4 w ciągu 20 minut z częstotliwością co ok. 40 minut). Lekarz prowadzący ciążę przepisał mi lek o nazwie C*** (chociaż nigdy wcześniej nie miałam problemów z ciśnieniem, należę raczej do grupy niskociśnieniowców). Skurcze ustały, tylko po wzięciu tabletki mam napady gorąca, robią mi się gorące powieki, a ciśnienie - akurat dzisiaj miałam 120/40 - wraca do normy (110/60, 100/70) po około 2 godzinach od zażycia leku. Moje pytanie jest następujące - czy takie duże różnice w ciśnieniu i jego spadek do 40 może zagrozić dziecku? Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek z tej grupy w Pani sytuacji został przepisany celem zahamowania czynności skurczowej macicy, a działanie obniżające ciśnienie jest niejako drugorzędne. Radziłabym, aby udała się Pani do swojego lekarza ginekologa, który oceni czy nadal powinna Pani przyjmować preparat oraz jesli tak, przepisze dodatkowe leki po których unormuje się Pani ciśnienie tętnicze.

Pozdrawiam