Czy Hashimoto ma wpływ na płodność?

Dzień Dobry. Proszę o poradę. Planuje zajść w ciążę od dłuższego czasu. Zrobiłam badania, wszystkie w normie, ale Tsh wynosiło dość wysoko, bo 3,85, FT3 3,39, FT4 1,44 oraz dużo powyżej normy AntyTPO 90,31 lU/ml ( norma <34)Badania były robione w 7 dniu cyklu. Stwierdzono u mnie Hashimoto i zapisano mi letrox 50. Czy to może być powodem trudności w zajsciu w ciążę i czy faktycznie badania wykazują hashimoto? 31 lat.

Dzień dobry, niedoczynność tarczycy może powodować nieregularne cykle miesiączkowe, zaburzenia owulacji, zwiększone jest ryzyko poronień, dlatego należy kontrolować poziom TSH zarówno przed zajściem w ciążę jak i później.