Czy jestem aseksualna?

Witam. Mam 19 lat, jestem ze swoim chłopakiem od 8 miesięcy, kochamy się, świetnie dogadujemy i oboje działamy na siebie bardzo mocno jeśli chodzi o podniecenie, współżyjemy razem od kilku miesięcy (oboje mieliśmy wcześniej partnerów seksualnych). Problem tkwi w tym, że nie jestem w stanie dojść do orgazmu w żaden sposób. Podczas stosunku czuję przyjemność, jednak jedynie głównie z początku, potem jakby zanikała i pozostaje jedynie odczucie, że coś mnie dotyka, tak samo jakbym się dotykała po ramieniu czy coś podobnego. Podobnie jest podczas podrażniania łechtaczki - przyjemność, a właściwie dziwne uczucie jest albo zbyt intensywne, że nie jestem w stanie go wytrzymać i uciekam lub również dochodzi do pewnej granicy i albo się utrzymuje albo zanika, są momenty ze sama się psychicznie już wyłączam gdy mam dość. Chłopak często mi powtarza, że powinnam najpierw poznać swoje ciało i sama się doprowadzić do orgazmu, niestety jestem kompletnie nieczuła na samą siebie, tak jak jego dotyk, np. łechtaczki jest dla mnie zbyt silnym uczuciem, tak gdy ja się dotykam w tym miejscu nie czuję kompletnie nic. Kończy się to wszystko tym, że ja chodzę rozdrażniona i zła, nie wiem co zrobić, żeby w jakiś sposób unormować całą sytuację.  Z poprzednim partnerem miałam ten sam problem. Proszę o odpowiedź :)

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Seks z nowym partnerem często oznacza dla kobiety konieczność "dostosowania się" i nauczenia się, jak czerpać maksymalną przyjemność ze zbliżenia. Teoretycznie możliwe jest, iż Pani odczuwanie doznań seksualnych jest zaburzone, jednak taka dolegliwość jest niezmiernie rzadka. Doradzałbym cierpliwe kontynuowanie prób zbliżeń, a jeśli sytuacja nie zmieni się przez kilka miesięcy, doradzałbym wizytę u seksuologa.